האפיק 6.10


נתחיל מהסוף, סיימתי, סיימנו את “אפיק פורד ישראל ” 2018.
הכל התחיל לפני 3 חודשים. החלטתי לנסות ולטעום את חווית השטח המרתקת בארץ שכולם מדברים עליה ה “אפיק”. שותף לא היה לי ,נעצתי הודעה בפייסבוק “דרוש פרטנר לאפיק , פרטנר סבלני ורגוע” אחדים נענו לאתגר ולשמחתי ביניהם גם להט מעין אותו אני מכיר מסצנת הטריאתלון ואיש הברזל. מייד הבנתי שאנחנו הזוג האידאלי! היסודות ותפישת הספורט מגיעות מאותו מקום, כושר גופני אירובי יש לנו ועל הטכניקה… נתגבר איכשהו .
קבענו פגישה לתאם עמדות. אמנם אנחנו לא רוכבי שטח למעט “טעימות “אבל
הגדרנו לעצמנו את המטרות :
1. ליהנות , לחוות ולהיות חלק .
2. לא לסיים (DNF) זו לא אופצייה
3. ו……..לא להיות אחרונים
מעיין רץ לקנות אופני שטח איכותיים (גיאנט אנטם סוףףף .איך לא?) גם אני צויידתי בג’יאנט אנטם כתומות וקבענו מפגש רכיבה ראשון.
חודש יולי היה מתון. אני לפני תחרות איש ברזל (19.8) ומעיין לפני חופשה מפנקת עם המשפחה ….. אבל כיוון שלקחנו הכל בסבבה אז זרמנו .
חודש אוגוסט- מערכה ראשונה: “עדי ולהט מחפשים סינגלים” התחלנו באימונים אבל תמיד טעינו בדרך למרות שלא מעט חברים שלחו מסלולים והמלצות. מערכה שנייה “עדי ולהט מחפשים סינגלים” והפעם …התברברות של רכיבה של 45 דקות במנהרת הרכבת מנחל כפירה למבשרת ובשיאה כמעט מעצר ע”י קב”ט הרכבת …
החלטנו שהאימונים יהיו קצרים. שכנעתי את להט שזו שיטת אימון ייחודית שאין צורך באימונים ארוכים וסימולציות סטייג’ כי בתחרות נתפרק. ועוד הרחבתי את התיאורייה והוספתי שכך נגיע רעננים לתחרות ואלו המתאמנים אימונים ארוכים יתפרקו בגלל העומס ….. להט השתכנע , טוב היתה לא ברירה בכלל ?
ואז הגיע יום השיא יום חמישי. התייצבנו עם חליפות חדשות מוכנים ודרוכים. קצת נרגשים קצת פרפרים אבל מחויכים ונכונים להינות. לאחר הזינוק הלחץ והפחד השתחררו. נכנסנו לקצב עבודה נוח ובקטעים מסוימים אף התחלו ליהנות מפארק קנדה והסינגל אדום , שחור. אמנם עליית הדינפביקר ונחל יתלה (כמדומני ) סחטו מאתנו כל גרם של אנרגיה אבל להט בדרכו הקרין ונסך בנו בטחון ותמיד ידע לתת כתף במקום הנכון. וכך אחרי 6.47 שעות ויחלוף לו סטייג’ 1.
ליום השני הארוך “מסלול המלכה ” הגענו בטוחים יותר. שיערתי שקצב צבירת הגובה יהיה נוח מיום הראשון וכך היה. תחנת העידוד של האקדמי ב”בר בהר” הייתה נפלאה ומרעננת ונתנה בוסט של אנרגיה. מצב הרוח טוב, מצב הגוף סביר, והעלייה.. איימתנית. וכך אחרי 7.52 שעות חוצים את קו הסיום מאושרים. ויחלוף לו סטייג’ 2.
היום האחרון היה קצר ועצבני נפתח בקצב מהיר , סינגלים חדשים וזורמים קצת פקקים ובנוהל נחל יתלה ….אחרי 4.30 שעות, משפרים הופעה, משלבים ידיים וחוצים בשניים את קו הסיום. ויחלוף לו גם טייג’ 3. וזהו… סיימנו את האפיק. תחושת סיפוק בשמיים. כבודדד!!
וזה הזמן לתת חיבוק ענק ללהט שותפי לאתגר. הפרטנר המושלם שהצחיק כשהמצב הצריך , שעודד בעת משבר, שדחף, קדם וחזק. שותפי לדרך מתחילתה ועד סופה. אוהב אותך אחי.
לא ניתן לסיים בלי לומר תודה והערכה עצומה לארגון המופתי ,לסדר ולהזנקות המוקפדות , תחנות ההזנה הנדיבות , מרשלים עם תודעת שירות מדהימה. פשוט כבוד לגל צחור , עידית וכל הצוות הענק שהפיק את האירוע .
תודה לשותפי לדרך Giant Israel – היבואן הרשמי ג’יאנט ישראל לנמרוד בן דוד שדאג לנו לזוג אופניי קצצצצה, פינק בחליפות רכיבה וצייד אותנו בעצות מקצועיות. ועוד לא הרחבנו על תחנות העידוד בעליית הדיפנבייקר .
ולריינד אופטיקה ריינד אופטיקס – Rind Optics על משקפי האוקלי תואמות אפיק ותודה ענקית לכל הרוכבים שפרגנו תמכו ועודדו
קדימה אפיק 2019 . נרשמים !

אזהרה- אין לראות בזאת המלצות לתוכנית אימונים 🙂

השארת תגובה